Clash Royale henüz Türkiye’de Google Play’den indirilmiyor ancak Google’da “Clash Royale apk indir” şeklinde aratarak oyunu telefonunuza indirebilirsiniz. Clash Royale online olarak gerçek kişilerle gerçek zamanlı olarak oynanan bir kale savunma strateji oyunudur. Oyunda Clash of Clans’dan tanıdığımız karakterler yer alıyor. Açıkca söylemek gerekirse Clash Royale, Clash of Clans’dan daha heyecanlı ve daha çok bağımlılık yapacak gibi gözüküyor. Bundaki en büyük etken hiç kuşkusuz gerçek zamanlı olarak gerçek rakiplerle mücadele etme yatıyor.

clash-royale-inceleme

Clash Royale oyununda Level, Kupa, Altın, Gem, Chest ve Karakter Kartları bulunuyor. Oyunda Battle adı verilen kale savaşları bulunuyor. Battle yaptıkça level puanı, kupa ve oyunun en önemli öğesi olan Chest kazanıyorsunuz. Chest sandık oluyor ve chestlerin içinden altın, gem, karakter kartı ve karakterlerin levelini artırma özellikleri çıkıyor. Chestler; gümüş chest, altın chest, Magical Chest şeklinde farklı kategorilerde. Chestin seviyesi arttıkça chesti açma süresi de uzuyor. Örneğin Silver Chest’in açılış süresi 3 saat, Gold Chestin açılış süresi ise 8 saat, Magical Chest açılış süresi ise 12 saattir. Burada gemler işin içine giriyor. Chestleri hemen açmak için gem almanız gerekiyor ve gemler paralı. Bizim tavsiyemiz oyunda para harcamamanız yönünde ama paranız çoksa tabi ki alabilirsiniz.

Oyunda vakit geçirip Battle kazandıkça Kupa kazanıyorsunuz. Kazandığınız kupa sayısına göre bir üst arenaya çıkmaya hak kazanıyorsunuz. Her arenada karşınıza tabiki daha güçlü rakipler çıkıyor. Yeni arenaya geçince yeni karakter kartları da açılıyor.

Clash Royale Arenaları

Clash Royale oyununda 1 + 7 seviyede arena bulunuyor. Oyunda sahip olduğunuz kupa sayısına göre farklı arenalarda piste çıkıyorsunuz. Oyunda Level artışı size farklı özellikler kazandırırken kupalar arena seviyenizi belirlemede kullanılıyor. Yeni arenaya geçtiğiniz zaman alabileceğiniz yeni karakterlerin kilidi açılıyor.

clash-royale-training-camp

Training Camp arenası oyunun ilk başlangıç arenasıdır. Adından da anlaşılacağı üzere Traing Camp arenasında oyunu öğreneceksiniz. Bu arenada alabileceğiniz karakterler; .arrows, bombers, archers, knight, fireball, mini pekka, musketeer, giant, prince, baby dragon, skeleton army ve witch’dir.

Arena 1 : Goblin Stadium

clash-royale-goblin-stadium

Oyunda öğrenme kısmını geçtikten sonra ilk arena olan Goblin Stadium’da gerçek rakiplerle karşılaşmaya başlıyorsunuz. Bu arenada açılan yeni karakterler; Spear Goblin, Goblins, Goblin Hut, Valkyrie, Lihtning ve Goblin Barrel.

Arena 2 : Bone Pit

clash-royale-bone-pit-1

Oyunda kazandığınız kupa sayısı 400’e ulaştığı zaman Bone Pit arenasının kilidi açılıyor ve artık bu arenada dövüşmeye başlıyorsunuz. Bone Pit arenasında yeni karakter kartları açılıyor. Skeletons, Minions, Tombstone, Bomb Tower, Giant Skeleton ve Ballons karekter kartları Bone Pit arenasında çıkıyor.

Arena 3 : Barbarian Bowl

clash-royale-barbarian-bowl

800 kupa kazanında Barbarian Bowl arenası açılıyor. Banbarian Bowl arenasında Cannon, Barbarians, Rocket, Barbarian Hut ve artı 2 sürpriz karakter kartları açılmaktadır.

Arena 4 : P.E.K.K.A’s PlayHouse

clash-royale-pekka-s-playhouse

Clash Royale de 1100 kupa sınırını geçince P.E.K.K.A’s Playhouse arenası açılıyor. Açılan bu yeni arenada Tesla, Minion Horde, İnferno Tower, Hog Rider ve 2 sürpriz kartın kilidi açılıyor.

Arena 5 : Spell Valley

clash-royale-spell-valley

1400 kupaya sahip olanlar Spell Valley arenasına çıkıyorlar. Spell Valley arenası büyücü arenasıdır. Bu arenada Wizard, Zap ve 1 sürpriz kartın kilidi açılıyor.

Arena 6 : Royal Arena

clash-royale-royal-arena

1700 kupaya sahip olan oyuncular Royal Arena’da dövüşmeye hak kazanıyor. Royal Arena’ya çıkmak için oyunda bolca vakit geçirmeniz gerekmekte. Bu arenaya çıkan oyuncular artık birer usta. Royal Arenada Mortar ve Elixir Collector kartları açılıyor.

Arena 7 : Legendary Arena

clash-royale-legendary-arena

Clash Royale oyununun son seviye arenası Legendary Arena. Bu arenada artık oyunun müdavimleri ile karşılaşıyorsunuz. Dünya çapında en iyi Clash Royale oyuncuları bu arenada yer alıyor. Burada artık yeni karakter kartı açılmıyor. Bu arenada oyun kazanmak için çok iyi taktikler geliştirmeniz gerekiyor.

Clash Royale Clan

Clash Royale oyununda da Clan sistemi mevcut. Bir clana girebilmeniz için 3. Level’e gelmeniz gerekiyor. 3. Levelden sonra açık olan klanlara katılabiliyorsunuz. Klanların en güzel özelliklerinden biride klanınızdaki kişilerle dostluk maçı gibi battle yapabilmeniz. Yani gerçek hayattaki bir arkadaşınızla aynı klana katılarak arkadaşınızla Battle yapabilirsiniz. Clash Royale oyununda siz de Clan açabilirsiniz. Oyunda clan açmak için 1000 altına sahip olmanız yeterlidir.

clash-royale-clan-ayarlari

Clash Royale’de kendi clanınızı kurmak için oyunun alt kısmında bulunan Clan simgesine dokunun. Açılan Clan sayfasında üstte yer alan Create sekmesine gelin. İlgili alanları doldurduktan sonra Create butonuna dokunun ve Clanınızı kurun.

Clan Name: Klan Adı

Badge: Bayrak/flama

Desription: Açıklama / Tanım

Type: Tür – Open Herkes katılabilir, Invite: Sadece davet edilenler katılabilir, Closed: kapalı

Required Trophies: Clana katılanların sahip olması gereken minimum kupa sayısıdır.

Location: Lokasyon. Klanınıza hangi ülke veya kıtadaki insanlar katılabilir. Internatiol : İnternasyonel yani tüm dünyadan herkes katılabilir.

Son Söz: Arkadaşlar sormak istediğiniz soruları veya paylaşmak istediğiniz Clan, Oyun videosu, clash royale taktik vb. herşeyi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Haberin Kaynağı: teloji.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here